Rytíři silnic uvítali jaro s dětmi  v dětském domově Jablonné v Podještědí

První jarní spanilá jízda na akci „Rytířské vítání jara“ vedla letos  za opuštěnými dětmi do  dětského domova v Jablonném v Podještědí.

Probuzení do sobotního rána.

Nepříznivá předpověď, nešťastné pohledy na černé mraky plující po obloze, zamračení rytíři silnic hypnotizující rtuť teploměru dumající zda nafoukat pneumatiky motorek, nebo raději navoskovat lyže. A už létají SMS jede se za každého počasí ani rytíři ani děti nejsou přeci z cukru a vezeme jim přeci radost, lásku, štěstí i pohlazení a to jistě zahřeje. Vyrážíme, jako první stateční rytíři na motorkách a kolona aut.

V zámeckém sálu se rytíři uvítali s dětmi, jako dobří známí ze společných akcí a soutěží a pak už to začalo. Nádherně prožité odpoledne, pravda poněkud hlučné, ale veselé, šťastné, plné her, soutěží, debat, smíchu radostí, mazlení, malování na obličej, poskakování zpěvu a ochutnávání dobrot, které děti s tetami připravily. Nechyběly ani debaty hejtmana s dospívajícími dětmi. Každé dítě si našlo svého rytíře a prožilo s ním šťastné chvilky.

No a pak už se všichni těšili bez ohledu na počasí na silné stroje, které si prohlédli a na každého se dostalo i se svezením na uzavřeném prostoru. Rytířský táborák, rytířské buřty, spousty pomalovaných a umaštěným rozesmátých a šťastných papulek dětí, to je vždy to nejkrásnější. Při  odjezdu za velkého rachotu a nezbytného rozloučení jako vždy snad žádné oko nezůstalo suché.

A proto pokud máte srdce na správném místě a máte odvahu potěšit opuštěné děti, dát jim trochu své lásky, štěstí a pohlazení, přidejte se k nám na další akci. Stačí když dětem přivezete radost, štěstí, smích lásku a snad nějaký ten pamlsek, nebo hračku.

Tyhle děti za to fakt stojí to si pište.

 

fotogalerie zde :

www.facebook.com/RytiriSilnic/

http://josefjana.rajce.idnes.cz/DD_Jablonne_v_Podjestedi_22.4.2017/

 

 

 

 

 • 2016

  Počet článků:
  15
 • 2015

  Počet článků:
  15
 • 2014

  Počet článků:
  21
 • 2013

  Počet článků:
  8