08.05.2015 - Zdislava - Na motorce bezpečně s BESIPemFotogalerie I
Fotogalerie II
Fotogalerie III
Fotogalerie IV


Motorkáři se srdcem - Rytíři silnic s BESIPem
Za slunečného počasí v pátek 8.5.2015 více než stovka silných strojů a dvě stovky účastníků zcela zaplnily malebnou Podještědskou obec Zdislava.
V rámci světového týdne bezpečnosti silničního provozu OSN Římskokatolická farnost Žibřidice, ve spolupráci s obcí Zdislava, Motorkáři se srdcem - Rytíři silnic a BESIP den pro děti a veřejnost s motorkářskou bohoslužbou v kapli barokního kostela Jana Křtitele, svěcení motorek a podporou deklarace dětí #SaveKidsLives.
Diakon Bc. Michal Olekšák ve zcela zaplněné kapli kostela Jana Křtitele hovořil k dvěma stovkám tiše naslouchajícím, jindy hlučným motorkářům v kožených oblecích o rytířských zásadách, hodnotách, vzájemné toleranci a bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Součástí bylo představení myšlenky a projektu motorkářů se srdcem – Rytířů silnic a dále podpora deklarace dětí celého světa za vytváření podmínek pro jejich bezpečnost na silnicích.
http://ceskolipsky.denik.cz/z-regionu/sezona-muze-zacit-motorkari-dostali-fararovo-svate-zehnani-20150511.htmlNa závěr bohoslužby diakon Bc. Michal Olekšák požehnal strojům a motorkářům a popřál štěstí do nové sezony bez nehod a karambolů. Ani diakon srdcem motorkář neodolal a alespoň na chvíli usedl na silný stroj.
Po bohoslužbě se motorkáři u prezentačního týmu BESIP seznamovali s novinkami, zásadami bezpečného chování v provozu a bezpečné jízdy, vyzkoušeli si reflexní prvky, své znalosti z pravidel i stav při ovlinění alkoholem návykovými látkami, či léky. BESIP rozdal motorářům i dětem tematické a reflexní materiály a mnoho poučení do provozu.
Na podporu deklarace a světového týdne bezpečnosti OSN se 123 motocyklů vydalo bezpečně dle předpisů na spanilou jízdu po silnicích Libereckého a Středočeského kraje, která byla zakončena na bývalém vojenském letišti Ralsko.


Motorkáři se srdcem - Rytíři silnic dětem s BESIPem

 

s mottem „ Každé dítě si zaslouží šanci „ 

 

Podporují celosvětovou kampaň #SaveKidsLives

 

 


Každý den na celém světě přijde o život na silnicích více než 500 dětí při dopravních nehodách a další tisíce utrpí zranění při dopravních úrazech. Všechny děti na celém světě si zaslouží dostat šanci. Inspirací pro sepsání prohlášení – deklarace dětí #SaveKidsLives jsou názory a přání dětí z celého světa. Děti samy vyjádřily jak se cítí při cestě do školy, své obavy, které mají při pohybu v provozu na silnicích a daly jasný signál, že to co potřebují je vytváření podmínek pro jejich bezpečí na silnicích.
Světoví odborníci společně nastínili nezbytná opatření, která musí být přijata. Společně vyzýváme všechny instituce s rozhodovací pravomocí na celém světě, aby přijaly opatření na ochranu dětí.
„ Pojďme chránit děti životy „
Rytíři silnic, krajský koordinátor BESIP, aktiv BESIP v Libereckém kraji, dětská dopravní hřiště Liberec a Česká Lípa, Autoškola RS Prima, dětské domovy Dubá-Deštná, Krompach a další subjekty deklarovaly podporu deklaraci dětí celého světa #SaveKidsLives a se svými preventivně výchovnými projekty „ Dopravní hrátky, Bezpečí dětí v dopravě, Hopík “ se zapojily do 3. Světového týdne bezpečnosti silničního provozu vyhlášeného OSN od 4.5.2015 do 10.5.2015.