20.06.2015 - Smailík Dubá u České Lípy

http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/dobry-den-silnicni-kontrola-ridice-zaskocila-preventivni-akce-u-dube-20150622.html

 

 

 

https://goo.gl/photos/5BewUvtmwGspFRjo7

 

 

 

 

 

 V sobotu 20.6.2015 jsme i vzdor špatnému počasí vyrazili za dětmi z Dětského domova Dubá Děštná, kterým jsme přivezli pár sladkostí a pár nafukovacích balónku pro radost. 

 

 

 

Hlavní činností byla spolupráce s dopravní policejní hlídkou a vedoucím krajské organizační složky BESIP.

 

 

 

Během odpoledne policisté zastavili a zkontrolovali motorkáře a ostatní řidiče jedoucí po silnici I/9, kteří měli skoro vše v pořádku a tak i od dětí z dětského domova dostali tito perfektní motorkáři a další řidiči sluníčko ,nebo i mráček za nějaké drobné prohřešky jako poděkování za to, že se jinak chovají na silnici slušně a ohleduplně.

 

Bohužel většina motorkářů neměla na sobě jediný reflexní prvek a proto od BESIPu všichni kontrolovaní motorkáři dostali bezplatně reflexní popruhy, které hned použili.

 

Je velice důležité i když motorkář jede slušně a ohleduplně, aby byl pro ostatní účastníky silničního provozu dobře viditelný.

 

 

 

Bohužel se ale během kontrol vyskytl i řidič nákladního vozidla, který jel s velice přetíženým vozidlem, podhuštěnými koly, s nefunkčním osvětlením vozidla a k tomu s vytrženou pravou sajtnou.

 

Tento řidič bezprostředně ohrožoval technickým stavem svého vozidla ostatní účastníky silničního provozu a proto byl policií po zásluze odměněn.  Nechceme ani domýšlet situaci, kdy by se mu náklad dřeva vysypal za jízdy při projíždění kolem dětí, cyklistů, nebo kdyby padající špalek dřeva chytil motorkář jedoucí za ním.