28.06.2015 - Návštěva dětí v DD Krásná Lípa

 

 

https://photos.google.com/album/AF1QipO-BBrlHOzNar0lcCsq-TWUMe2wrYPgYreDmW5r

 

 

 

V neděli ráno bylo v každé části naší vlasti jiné počasí. Zatímco na Roudnicku a Mělnicku bylo od rána teplo a slunečno, v Jeseníkách lilo jako z konve a ve šluknovském výběžku bylo zataženo a zima.Dětem jsme však slíbili, že za nimi přijedeme potěšit jejich srdíčka a moc jsme se na ně těšili.
Mělničtí a roudničtí tudíž vyjeli nalehko, aby na Stožci zmrzli a liberečtí a frýdlantští se nabalili, aby jim později odpoledne bylo pořádně teplo.
V každém případě Rytíři silnic a jejich přátelé vyrazili do dětského domova v Krásné Lípě s láskou a radostí a možná i proto se odpoledne i ve šluknovském výběžku vyjasnilo.

Již při příjezdu k domovu na nás čekaly děti před bránou a veselé mávaly.
Uvítání motorkářů bylo velkolepé. Děti pro motorkáře připravily koláče a perníky a chlapecká skupina nacvičila i taneční vystoupení.

Rytíři silnic přivezli dětem dopravní testíky a předávali zkušenosti z dopravy. Doufáme, že to dětem pomůže i při celostátní dopravní soutěži 31.7.2015 v Sosnové, kterou pořádají BESIP a Rytíři silnic. Již tradičně došlo i na svezení na motorkách po přilehlé cestě mimo komunikaci. Tuto část děti milují a těší se na svezení silnými stroji.

Po krásně stráveném odpoledni jsme pro děti měli ještě jedno malé překvapení a to Rytířské buřtíky uzenáře Špejlíka.
Po odpoledním dovádění jsme rozdělali oheň a s dětmi opekli skoro všechny buřtíky co jsme přivezli.
Když už se schylovalo k večeru, museli bohužel i motorkáři domu, proto jsme se rozloučili a s krásnou vzpomínkou na prožité odpoledne s dětmi odjeli do všech možných koutů naší země.

Už teď se však těšíme na naše další shledání a dětem přejeme mnoho štěstí a úspěchů ne jen při dopravní soutěži.