05.09.2015 - Den s policií a dalšími složkami IZS Sosnová

 

 

 

 

RYTÍŘI SILNIC DĚTEM Spanilá jízda motorkářů se srdcem - Rytířů silnic na podporu deklarace ‪#‎SaveKidsLives‬ pro bezpečnost dětí na silnicích.
Na 14 ročníku akce pro veřejnost a rodiče s dětmi „ Den s POLICIÍ a dalšími složkami IZS“ v sobotu dne 5.9.2015 na Autodromu v Sosnové burácely i motory silných motocyklů Rytířů silnic.
V sobotu 5.9.2015 na dnu s Policií a ostatními složkami IZS tradičně prezentovali svou činnost i přední organizace zaměřené na bezpečnost silničního provozu. Zejména prezentace BESIP teamu a Rytířů silnic jsou pro návštěvníky vedle ukázek činností Policie, hasičů, záchranářů, vojáků, vrtulníku cílem velkého zájmu veřejnosti.
Přesně v 11:00 před plnými tribunami autodromu zaburácely silné motory kolony motocyklů Motorkářů se srdcem, Rytířů silnic, kteří se společně s Policií ČR a BESIP podílí na preventivně výchovných akcích, péči a výchově nejzranitelnějších účastníků silničního provozu a opuštěných dětí z dětských domovů. Rytíři silnic na akci SPANILOU JÍZDOU z Liberce, Mělníka a Cvikova přivezli deklaraci dětí celého světa #SaveKidsLives za vytváření podmínek pro bezpečné prostředí, ochranu zdraví a životů dětí na silnicích celého světa.
Na obležených stanovištích BESIP teamu, Městské policie a Motorkářů se sdrcem, Rytířů silnic si návštěvníci vyzkoušeli znalosti z pravidel, seznámili se se zásady bezpečného chování, vyzkoušeli si jízdu na motocyklu i v autě na trenažerech, simulátoru nárazu, prohlédli si z blízka silné stroje, na které si děti mohly i nasednout a nechat se vyfotit a nakonec si odnesli reflexní doplňky a od rytířů silnic samolepku s logem Rytířů silnic pro radost. Kdo měl zájem, připojil svůj podpis na podporu deklarace #SaveKidsLives.
Kampaň #SaveKidsLives již podpořilo svými podpisy více než 727 000 signatářů ze všech kontinentů a zemí světa. Cílem je získat milion podpisů . #SaveKidsLives je oficiální kampaň na celém světě a koordinuje spolupráci v rámci OSN pro bezpečnost silničního provozu. Kampaň byla zahájena v průběhu třetího týdne OSN pro bezpečnost silničního provozu a nyní vyzývá vlády po celém světě, aby se zavázaly přijmout opatření na Globální konferenci na vysoké úrovni o bezpečnosti silničního provozu v Brasilii ve dnech 17-19 listopadu 2015). Kampaň je vedena dětmi, a vyzývá k okamžité akci na záchranu lidských, zejména dětských životů na silnicích po celém světě.